Putkaarsen van de Roermondse Stadsprocessie

Stadsprocessie trekt op zaterdag 13 mei weer naar de Kapel in ‘t Zand

Op zaterdag 13 mei vertrekt de Stadsprocessie, ook wel putkaarsenprocessie genoemd, om 17.30 uur vanaf het Munsterplein naar de Kapel in ‘t Zand. Ze wordt voorafgegaan door de Koninklijke Harmonie van Roermond.
Van de diverse putten in de binnenstad zijn er ondernemers en bewoners, vertegenwoordigd met hun putkaars. De deelnemende groepen brengen, volgens een eeuwenoude traditie, hun put- of verenigingskaars naar de Kapel.

Om 18.30 uur start een sfeervolle viering, waarin de kaarsen worden aangestoken met het vuur van de Oekraïnekaars. Daarna krijgen de gezegende putkaarsen een plaats in de grote kaarsenbogen van de Kapel.
De Stadsprocessie is een van de oudste tradities van Roermond, al sinds 1665, na de grote Stadsbrand, gaan bewoners van de stad gezamenlijk naar de Kapel om “Oosleevrouw” te vragen om bescherming en vrede.

Na afloop van de dienst is er koffie met cake bij PSW De Pappelhof.
Voor meer informatie kunt u kijken op de site van Stadsprocessie Roermond: www.stadspro.nl en als u mee wilt lopen kunt u zich aanmelden via info@stadspro.nl