Helmonds Slavisch Koor zingt in kathedraal Roermond

Op zondag 28 oktober verleent het Helmonds Slavisch Koor vocale medewerking aan de eucharistieviering in de Sint-Christoffelkathedraal in Roermond. De H. Mis begint om 11.30 uur. Ook verzorgt het koor om 14.45 uur een gratis miniconcert in de kathedraal.

Het koor werd opgericht in 1992 met als doel de rijke koorcultuur uit Oost-Europese landen uit te diepen. Vanaf de oprichting staat het koor onder leiding van dirigent Antoine van Wanrooij en bestaat momenteel uit 46 zangers en zangeressen. Het repertoire bestaat uit koorzang uit de Russisch-orthodoxe liturgie, alsook uit volksmuziek en koor- en operawerken van beroemde componisten. Jaarlijks worden diverse concerten verzorgd en met grote regelmaat verleent het koor medewerking aan eucharistievieringen. Ook heeft het koor twee cd’s op haar naam staan.

Tijdens de mis in de kathedraal zingt het koor werken van onder meer Christov, Bortnjanski, Kosolapov, Tsjaikovski, Davidov, Dinov en Rachmaninov.