Vol vertrouwen naar Pasen

Aan de vooravond van mijn 63e verjaardag wil ik u graag enkele woorden schrijven.
Morgen zullen we niet samen de Zondagsmis kunnen vieren. Het is de eerste keer in mijn priesterschap dat dit gebeurt. Het doet ons allen heel veel pijn. Zijn de maatregelen niet een beetje te rigoureus? In denk dat we alles op alles moeten zetten om te voorkomen dat de situatie uit de hand loopt en de gezondheidszorg overbelast raakt. Het is een plicht van de liefde die Christus ons heeft voorgeleefd dat we bereid zijn offers te brengen. Zeker in deze Veertigdagentijd. Misschien is crisis een unieke kans om te beseffen dat we ‘stof en as zijn’ en dat we niet kunnen zonder God.
Samenkomen met anderen wordt beperkt. Maar we hebben telefoon! Bel iemand die alleen zit! Ook dat is ‘vasten’! Laten we ons eensgezind en met vertrouwen voorbereiden op Pasen en elkaar niet in de steek laten!

We proberen in contact te blijven…

We zijn bezig om een verbinding te maken via internet zodat onze vieringen op de computer bekeken kunnen worden. Er wordt aan gewerkt!

Rob Merkx, pastoor-deken